Portuguese flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Zyra Avokatët Antônio Dias dhe Joaquim Magalhaes ofruar darkë për të mbështetur William Internacional

Shkruar nga admin . Posted në News , Publikime

Zyra Avokatët Antônio Dias dhe Joaquim Magalhaes ofroi në mbrëmjen e mërkurë, 10, një darkë për të mbështetur kandidaturën e avokatit William Internacional për president të OAB / IP. "Sot, avokati i cili ka filluar karrierën e tij e di se ai ka në anën e tij, një institucion më të fortë të dyerve të hapura, atëherë, ne e shohim këtë nismë, një demonstrim se ky stil i menaxhimit, duke filluar me Norberto Campelo dhe vazhdoi me Sigifroi Moreno, është të punës, "tha Joaquim Magalhães, gjithashtu duke theksuar cilësitë të tilla si kompetenca dhe besueshmërinë e avokatit, William Internacional, si thelbësore për të menaxhuar rrjedhën e OAB në tre vitet e ardhshme. "Unë nuk kam dyshim se William Guimarães do të bëjë një punë të madhe në frontin e Rendit, dhe për të rritur më tej avokimin piauiense," përfundoi Magellan.

Nisma për të ofruar darkë erdhi nga avokatët Alexandre Dias, Hugo Quintas, Raoni Mendes, Thiago Marques, Felipe Figueiriedo, Carlos Eduardo Marques, Isabela Dias, Enzo Dias, Michele Sampaio, Gilvan Prado dhe Paulo Andrade.

Willian Guimarães falënderoi për mbështetjen dhe theksoi vlerat e avokimit Piaui, duke vënë në dukje rolin dhe përgjegjësinë që të rinjtë kanë në këtë forcimin e institucioneve dhe rritjen e procesit OAB. "Ju mund të jetë i sigurt që ju keni në anën tuaj një të fortë, të hapur dhe, mbi të gjitha, të gatshëm për të shërbyer atyre në institucionin aspiratat e tyre," ai erdhi në përfundim.

Burimi: CONFIAOAB

Ndjekëse nga faqja e juaj.

admin

Kjo kuti informacion rreth autorit shfaqet vetëm nëse autori ka të dhëna biografike. Përndryshe nuk ka kuti autor treguar. Ndiqni YOOtheme në Twitter apo lexuar blog .

Lini një koment