Portuguese flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Области на експертиза

Ние работиме во областа на застапување, правни совети и консултации, обезбедување на голем број услуги за нашите клиенти. Главните области на Joaquim Magalhaes и соработници Адвокатите се:

Кривичниот

Превентивни совети за поединци и корпорации, за одбрана во кривичната постапка и одбрана на основните гаранции на клиенти; помош во гонењето или личен интерес во надомест случаи за компании и жртви на измама и други кривични дела против имотот институции.

Данок Кривичниот

Ние работиме во одбраната на индивидуални и правно лице на ниво на правна помош и застапување во областа на процесното казнено право. Имаме високо обучени професионалци да им понуди на специјализирани улога во корпоративното злосторства, како што се злосторства против економската и даночната политика; злосторства против безбедноста; животната средина кривични дела; стечај кривични дела; злосторства против организација на трудот. Услугата е персонализирана, со оглед на особеноста на секој конкретен случај, за да се обезбеди развој на ефективен правен техники.

Граѓански

Експертиза во граѓански судски постапки со цел жртвите надомест за материјална и морална штета кои произлегуваат од било какви штетни дело (договор, да обезбеди било кој вид на услуга, јавната администрација и кривични).

Бизнис

Целосна правни услуги за бизниси, со превентивни и судски постапки активности, учество, вклучувајќи ги и административните одлуки, намалување на судски постапки и минимизирање на ризиците на претпријатието. Функции како аутсорсинг правен оддел на компанијата.

Банкарскиот

Промоција тужби договори за обновување на над-исплати на банките, како и одбраната во акции колекција да се намали незаконско; Опции за добивање на корекција поради разликите во заштеди сметки во различни економски планови. Претходна подготовка на пресметките за да одлучат за изводливост на секоја акција.

Потрошувачите закон

Актерството и судски и административни насоки за прашања поврзани со крајните потрошувачи на органи за заштита на потрошувачите. Изработка на комерцијални договори и советување во врска со соодветноста на компанијата стандардите поставени од страна на Кодексот на заштита на потрошувачите, со цел да се избегне судир меѓу снабдувачите и потрошувачите.

Интернет злосторства

Правни советодавни и консултантски фирми, со цел прилагодување на процедури усвоени со законот.