Portuguese flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Укинување на затворот во бегство за 8 години во Esperantina-ПИ

Напишано од admin на . Објавено во Вести , публикации

Joaquim Magalhães може Esperantina во одземање на затворот кој беше во бегство веќе осум години. Дури Хеми, Антонио
Teodormiro, обвинети за убиство и во моментов престојуваат во Campinas-СП, на неа имаше условна казна отповикан од страна на судијата Леонардо
Бразил, регионот на Esperantina на барање на адвокатот Joaquim Magalhaes, тврдејќи дека адвокатот, прецедентното право на Џеј-ПИ, друг случај, кој исто така го бранеше во бегство Лицето обвинето за трговија со дрога, рударството Alencar судијата, Факт е бегалец ќе биде самоодбрана и право да се обиде да ја чуваме слободата подобро да се бранат.

Trackback од вашиот сајт.

admin

Оваа информација кутија за авторот се појавува само ако авторот има биографски информации. Инаку нема авторот кутија прикажани. Следете Зачленување Корисник на Твитер или да прочитате на блогот .

Остави коментар