Portuguese flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Joaquim Magalhães прави одбрана задолжен за двојно убиство и докаже дека клиентот дејствувал во самоодбрана во областа на Codo-Ма.

Напишано од admin на . Објавено во Вести , публикации

Joaquim Magalhaes беше во Codo-Ма, третиот стап со секретарот Edimar раѓање Алмеида доби завршната изјава во кривично дело.; раскинување на овој прогон збор за двојното убиство се случи во центарот на градот и има адвокат Joaquim Magalhães; одбраната ќе се справи со случајот во својата теза како самоодбрана и да демонстрираат дека обвинителот бил во грешка кога тој го направи своето жалбата; подот на настаните и ставот на д-р Стела Брага, шипки носителот 3а, се верува дека таа ќе ги пренесе на нашите клиенти и испрати да ги населат на жирито; Од друга страна, во Сан Луис habeas корпус се обработува во име на нашите клиенти, кој мора да биде осуден следната недела, и најверојатно ќе Joaquim Magalhaes ќе направи орален аргументи во TJ / м-р.

Trackback од вашиот сајт.

admin

Оваа информација кутија за авторот се појавува само ако авторот има биографски информации. Инаку нема авторот кутија прикажани. Следете Зачленување Корисник на Твитер или да прочитате на блогот .

Остави коментар