Portuguese flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Адвокати Канцеларија Antônio Dias и Joaquim Magalhaes понудени вечера за поддршка на Вилијам Гуимареш

Напишано од admin на . Објавено во Вести , публикации

Адвокати Канцеларија Antônio Dias и Joaquim Magalhaes понудени на вечерта на Среда, 10, вечера за поддршка на кандидатурата на адвокатот Вилијам Гуимареш за претседател на OAB / IP. "Денес, адвокатот кој започнува својата кариера знае дека има на своја страна посилна, на отворена врата институција, тогаш, можеме да видиме оваа иницијатива, демонстрација дека овој стил на менаџмент, почнувајќи со Норберто Campelo и продолжи со Sigifroi Морено, е работа ", рече Joaquim Magalhaes, исто така, нагласувајќи квалитети како што се надлежност и кредибилитет на адвокатот Вилијам Гуимареш, како од суштинско значење да се справат со текот на OAB во наредните три години. "Не се сомневам дека Вилијам Гуимареш ќе направи одлична работа во предниот дел на Редот, и да се зголеми дополнително piauiense застапување", заклучи Магелан.

Иницијативата да им понуди на вечера дојде од адвокатите Alexandre Dias, Хуго Quintas, Raoni Мендес, Thiago Marques, Фелипе Figueiriedo, Карлос Едуардо Marques, Изабела Dias, Енцо Dias, Микеле Сампајо, Gilvan Prado и Паоло Andrade.

Willian Гуимареш се заблагодари на поддршката и истакна вредностите на Piaui застапување, истакнувајќи ја улогата и одговорноста што младите луѓе го имаат во оваа институција зајакнување и подобрување на OAB процес. "Можете да бидете сигурни дека имате на ваша страна силна, отворен и, пред сè, подготвени да им служи на нив во нивните аспирации институција", заклучи тој.

Извор: CONFIAOAB

Trackback од вашиот сајт.

admin

Оваа информација кутија за авторот се појавува само ако авторот има биографски информации. Инаку нема авторот кутија прикажани. Следете Зачленување Корисник на Твитер или да прочитате на блогот .

Остави коментар